Z oficjalnej strony. Z tego co zostało mi przekazane to tłumaczenie "przypuszczalne" :D no ale zawsze coś :) gdyby komuś się chciało sprawdzić byłoby super :)

Wszystkiego najlepszego z okazji rocznicy Olga! Czy czujesz jakąś różnicę od kiedy zaczynałeś w 1979 roku, a teraz w 2010!? Na pewno musi być fizycznie coraz trudniej na scenie?

Olga: Dziękuję! Na pewno jestem szczęśliwszy teraz, ale naprawdę nie czuję żadnej różnicy jeśli mam być szczery! Wydawałoby się, że im starszy jesteś, tym gorzej znosisz wyzwania fizyczne!

Ale teraz jest klimatyzacja w salach koncertowych, to bardzo pomaga, używamy chłodzących Wentylatorów na scenie, nie mieliśmy tego na początku! Muszę trenować każdego dnia, w innym wypadku nasz występ byłby beznadziejny! Myślę też, że nasz show jest teraz lepiej zorganizowany, z przerwami itp., więc tak naprawdę, wszystko wydaje się teraz fizycznie łatwiejsze! Co nie znaczy że jest łatwe!

Więc co się stało z Flip'em? Mr Scott'em i wszystkimi innymi członkami? Widujesz ich? Nienawidzisz? Tęsknisz?

O: Cóż, nie wiem, co stało się ze wszystkimi, nie mogę powiedzieć, że kogokolwiek z nich nienawidzę! Chociaż nie mogłem powiedzieć tego wcześniej! (chyba podczas opuszczania zespołu :)
Oczywiście tęsknię za niektórymi z nich, zwłaszcza za Marty'm, Teddy'm, wspominając kilku. Większość muzyków wciąż żyje w północno-wschodniej Anglii, około 300 mil ode mnie tutaj w Londynie, więc nie widzę nikogo tak często jakbym chciał, nie widziałeś Flip'a od dziesięcioleci ... facet z którym założyłem zespół! Chciałbym się z nim spotkać, sądzę, że otworzył jakąś firmę dystrybucyjną. Niektórzy członkowie pozostają w biznesie muzycznym, cieszę się mogąc to powiedzieć, Dicky (perkusista) gra teraz z Ritchie Blackmore'm z Deep Purple, spotkałem się z nim kilka miesięcy temu, spędziliśmy wspaniałą noc w pubie! Bonny Baz gra w Stranglers, wielki gitarzysta i wokalista i naprawdę miły chłopak, robi chórki na naszych płytach od czasu do czasu. Gary gra z Daintees, a Dicky Hammond z Leatherface. Pewnego dnia wszystkich zbiorę żeby się razem upić!

Więc, jak tam Dave the Nut? Nadal go widujesz? Rozmawiasz z nim?

O: DTN mieszka w Lancaster, więc jest nikła nadzieja, żeby go spotkać, ale jeśli byłbym w tamtych stronach, zadzwoniłbym do niego z całą pewnością, to byłoby lepsze niż siedzenie w pubie samotnie! Nie, naprawdę, miło byłoby go zobaczyć, wiem, że wciąż ma swoje bębny, robi biznes, życzę mu jak najlepiej.

A Tommy i Duncan? Co dzieje się u nich w ciągu ostatnich kilku lat? Kilka słów o nich proszę?

O: Zwykle po około 4 - 5 latach, odkrywałem, że muzycy zaczynają tracić zainteresowanie, ale nie w przypadku Tommy'ego, on ma tyle samo entuzjazmu, co miał, kiedy zaczął grać z The Toy Dolls w roku 2004, wspaniały basista Toy Dolls. Tommy do perfekcji opanował też choreografię. Duncan, cóż, nigdy nie słyszałem punkowego perkusisty grającego z taką finezją, Duncan jest dumny z każdego wykonania, wrażliwy człowiek z zasadami. Także niezły wokalista!

Czy kiedykolwiek poważnie myślałeś o skończeniu z zespołem? Szczerze.

O: Czasami zbliżam się do tego, najbliżej było około 1985 r., po naszym sukcesie w brytyjskiej liście, mieliśmy trudności ze zdobywaniem koncertów, zwłaszcza w UK, stawałem się trochę przygnębiony, wtedy spotkaliśmy swojego menedżera/agenta Dave'a Chumbley'a ...

Posiadanie menagera pomogło?

O: Ohhh Tak, w znacznym stopniu, The Toy Dolls nie istniałoby gdyby nie Dave, jest menadżerem, a także naszych live agentem, jest z nami od 25 lat!

Czyim jeszcze jest agentem?

O: Sporo zespołów w tym Oasis, The Offspring, Kylie Minogue itd. Myślę, że The Toy Dolls i New Model Army są z nim najdłużej.

Mówisz, że jeśli nie byłoby Dave'a, The Toy Dolls nie istniałoby już ... tylko Dave'owi czy jeszcze komuś zawdzięczasz tą długą historię?

O: Dobre pytanie, odpowiedź brzmi tak, zawdzięczamy wiele kilku osobom!
Fat Bobowi, za jego poświęcenie i wsparcie.
Mensí i Decca z The Angelic Upstarts obie były (oboje byli?) wielką pomocą i wsparciem.
Mojemu starszemu bratu Ernie'mu, za założenie fun clubu i robienie 1000-ca innych rzeczy związanych z Toy Dolls.
Mojej matce za znoszenie mnie!
I masie innych ludzi!

może być trochę osobiście, kiedy w rzeczywistości zacząłeś zarabiać na muzyce? jeśli to już wogóle się stało?

O: Myślę, że około 1990, przez pierwsze 11 lat nie było prawie nic!

Czy robisz cokolwiek innego oprócz Toy Dolls? Czy masz normalną pracy?

O: Nie mam etatowej pracy, nie, ale działam na własny rachunek, jestem zaangażowany w zakup/sprzedaż/wynajem nieruchomości, robię to od około 15 lat lub więcej. Kocham to jeśli mam być szczery, to zupełnie coś innego od świata Toy Dolls! Byłem prywatnym nauczycielem gitary przez kilku lat. I ... miałem biznes ślubny również przez kilka lat, dostarczanie samochodów ślubnych i kierowców, byłem nawet jednym z kierowców!

Wow! Myślę, że fani będą zaskoczeni tym wszystkim! ja jestem! Więc czy ktokolwiek Cię rozpoznał, kiedy prowadziłeś ślubny samochód!?

O: Ha, tak, ale na odwrót ... jedyny raz kiedy zostałem rozpoznany był gdy The Toy Dolls grało koncert w Holandii, był tam ktoś kto był na jednym z obsługiwanych przeze mnie wesel w Wielkiej Brytanii kilka miesięcy wcześniej! Powiedział: "Hej, nie jesteś czasem facetem z Durham Wedding Cars!" Eh Sława!?

Co za szalone życie! W każdym razie, więcej osobistych pytań, chcemy wiedzieć ...

1. Czy masz dzieci?

2. Jesteś jedynakiem, masz rodzeństwo?

3. Czy często widujesz swoich rodziców?

O: 1. Dzieci, nie ma mowy! Nie chciałbym mieć dzieci, nawet jeśli ktoś chciałby mi za to zapłacić! Dla niektórych ludzi jest to fajne, posiadanie dzieci, bycie dla nich dobrym, mam wielu przyjaciół, którzy mają dzieci, są szczęśliwymi i dobrymi rodzicami, ale ja nie mógłbym ich mieć!
2. Ha, wyglądam na jedynaka he? Nie, mam starszego brata i starszą siostrę, mieszkają na północy Wielkiej Brytanii.
3. Niestety mój ojciec zmarł, kiedy miałem 11 lat, a matka zmarła w 1983 roku.

Przykro to słyszeć. Gdzie mieszkasz? Wiem że w Londynie, ale gdzie? Jesteś tam szczęśliwy? Tęsknisz za północnym-wschodem? Czy kiedykolwiek tam wrócisz?

O: Tak, mieszkam w centrum Londynu, St. Johns Wood.
Jestem szczęśliwy, dziękuję! Oczywiście tęsknię za rodziną i przyjaciółmi, którzy są na północnym-wschodzie, lubię wracać tam od czasu do czasu, żeby odwiedzić ludzi, minęło już kilka lat, szczerze mówiąc, długo opóźniona wizyta.
Jednak nie chciałbym tam wrócić, jestem szczęśliwy, tu gdzie jestem, gdybym miał sie przeprowadzić, przeniósłbym się gdzieś gdzie wcześniej nie mieszkałem, może do hrabstwa Oxfordshire.

St Johns Wood? Czy tam nie mieszka też Sir Paul McCartney?

O: tia, Sir Paul mieszka na sąsiedniej ulicy, a jego dom jest nieco większy niż mój umysł ya!

Piszesz piosenki w domu tak? Czy trudno jest zmotywować siebie?

O: Tak, piszę w domu, mam osobny pokój z komputerem /gitarami i wszystkim/
Czasami ciężko się zmotywować, myślę, że jest to część twórczej pracy. Czasami, kiedy piszę, zaczynam w danym momencie i nie zatrzymuję się, aż do końca, potem nie wracam do pokoju, aż do następnego dnia, chyba że mam jakąś nagłą inspirację!

Więc to nie przypadek zespołu: kupić skrzynkę piwa, zebrać się w salce prób i improwizować dopóki nie wypłynie jakiś pomysł?

O: Nie! nie ze mną, muszę być sam w pokoju, i sam zdobywać pomysły. Nie może być nikogo w pobliżu.
Słyszałem, że Nick Cave powiedział coś podobnego niedawno.

Więc co robisz, aby odpocząć? Jakiej muzyki słuchasz?

O: Szczerze mówiąc, kiedy pracuję nad muzyką cały dzień, słuchanie jej więcej jest ostatnią rzeczą, jaką chcę zrobić, lubię ciszę!
Czasami słucham Ella Fitzgerald.
Lubię oglądać telewizję, chodzić do pubu lub odwiedzać Cotswolds (góry) dla świeżego powietrza.

Co oglądasz w telewizji, sport, muzykę?

O: Nah, nie zawracam sobie głowy sportem lub kanałami muzycznymi!
Uwielbiam Coronation Street, Desperate Housewives, Neighbours n’ stuff.
Lubię również University Challenge, programy przyrodnicze, i tak dalej.
O, i lubię Keeping Up Appearances!

Jesteś wtedy kanapowym leniem?

O: Bardzo śmieszne! Po prostu lubię oglądać telewizję w godzinach wieczornych.

Jakie filmy lubisz?

O: Przypadkowa dziewczyna, Zielona Mila, Fatalne zauroczenie, Egzorcysta, Człowiek Słoń, oglądałem Anvil zeszłej nocy, świetna sprawa.

A co z jedzeniem? Zdrowo się odżywiasz?

O: Tak, dość zdrowo, budzę się około 6 rano, ćwiczę, wypijam szklankę wody, potem idę trenować. Po treningu biorę szklankę koktajlu, zwykle z winogron, pomarańczy, truskawek i niebieskich jagód. 2 tosty z pełnoziarnistego pieczywa i jogurt, a następnie kilka tabletek z witaminami. Przez cały dzień, kiedy piszę, wypijam kilka kaw (DE-CAF zawsze) lub herbatę miętową. Lunch to zazwyczaj zupa + chleb. Kolacja jest różna, zwykle japońskie jedzenie, staram się jeść owoce morza, jak tylko to możliwe. Co do alkoholu, może 2 lampki wina lub 2 małe piwa, umiarkowana ilość w pubie podczas weekendu, chciałbym móc pić więcej, ale występy ucierpiałyby na tym.

Palisz? albo bierzesz jakieś narkotyki?

O: Ja?! Nie, nigdy się tym nie interesowałem, myślę, że wolałbym wydać pieniądze w pubie!

Tak więc, minęło 30 lat, jesteś zadowolony z tego, co osiągnąłeś dzięki Toy Dolls? Naprawdę?

O: Więcej niż zadowolony z osiągnięć Toy Dolls, nie mogę uwierzyć, że tłumy nadal są na koncertach po 3 dekadach! O co więcej mogę prosić? Potrafię grać na gitarze umiarkowanie dobrze powiedzmy w niepowtarzalnym stylu, to wszystko, jestem prawie Bradem Pittem z wyglądu, i nie mogę śpiewać bzdur! 30 lat, ha! Bardzo zadowolony!

Czy kiedyś Toy Dolls zakończy karierę? czy będzie grać aż do wieczności, jak UK Subs i Vibrators?

O: Tak, The Toy Dolls się skończy, nie chcę iść dalej i dalej, mam szacunek do Charliego Harpera i Knoxyego, ale chciałbym położyć era Toy Dolls spać w pewnym momencie, żeby mieć co wspominać z dumą. Będzie to na pewno niezwykle smutny dzień.
Chciałbym przejść do innych muzycznych projektów.

Powiedziawszy to wszystko, nie jest to szczególnie dobre pytanie, jak myślisz, kiedy może nastąpić koniec? Dni, tygodnie, miesiące, lata, 5 lat? Proszę bądź szczery!

O: O matko, stawiasz mnie w niezręcznej sytuacji, myślę, że mniej niż 5 lat

Dzięki za poświęcony czas Olga

O: Nie ma sprawy

45471_221838697940736_945259292_n.jpg

OBCZAJ TEŻ TO:

pa182528.jpg