HISTORIA TOY DOLLS

(autor do 2005 roku: Sylwester Zimon; od 2006: Alicja "Alko" Ludwichowska)

1979

Wszystko zaczęło się 1 września gdy wśród oi-owej załogi Sunderland-Newcastle powstaje zespół, który po długich naradach przybiera nazwę Toy Dolls. Początkowy skład prezentował się następująco : Peter "Zulu" Robson - śpiew, Michael "Olga" Algar - gitara, Philip "Flip" Dugdale - bas, Collin "Mr Scott" Scott - bębny. Pierwszy koncert zespół zagrał 20 października w Millview Social Club w Sunderland i repertuar stanowiły aktualne przeboje ze zmienionymi tekstami. Po koncercie 2 listopada w Horden Comrades z zespołu odchodzi Zulu który tworzy swój własny zespół Zulu and the heartaches. Kolesie zaprosili wtedy do śpiewania Huda który zagrał z nimi jeden koncert i odszedł w niepamięć. Po jakimś czasie zespół dochodzi do wniosku że odtąd będzie grać jako trio z Olgą na wokalu. Pierwszy koncert w tym składzie odbył się w Sunderland Wine Loft 4 grudnia.

1980

Po jakimś czasie Toy Dolls zauważeni w przeglądzie "Sunderland echo" grają mnóstwo koncertów na północy Anglii. Wkrótce lokalny biznesmen finansuje chłopcom wydanie pierwszego singla z piosenkami "She goes to Finos" i "Tommy Koweys car". Wydano tego 500 sztuk po czym zniknęła matryca uniemożliwiając dalsze kopiowanie. Po tym pechowym wydarzeniu i kilku koncertach z obsuwą, dziewczyna Mr Scotta domaga się, by jej chłopak dostawał regularną pensje. Jednak było to niemożliwe, więc Mr Scott odchodzi z zespołu po koncercie 11 kwietnia w Sunderlandzkim "Boiler Makers club". W maju nowym perkusistą Toy Dolls zostaje Dean "James" Robson, który dochodzi z lokalnej kapelki punkowej "The Cult". Dean, który normalnie był basistą opuszcza zespół 7 września. Chłopcy po kilku dniach biorą do zespołu o kilka lat starszego (Flip i Olga mieli wtedy po 17 lat), ich fana - Trevora Brevisa, który zostaje ochrzczony imieniem Trevor the Frog, co nie spodobało mu się do tego stopnia, że 5 listopada opuszcza Toy Dolls dla zespołu "Danceclass". Po krótkim czasie do zespołu przyłącza się świetny perkusista Graham Edmundson, który dostaje imię Teddy Toy Doll. Wraz z Teddym Toy Dolls nagrywa 3 piosenki: "She's a worky ticket", "Deidre's a slag" i "She goes to Finos", które zostają wydane na różnych składankach. W tym czasie Dollsi zaczynają zdobywać popularność. Angielska prasa wraz z Garrym Bushelem opisuje ich koncerty i recenzuje ich nagrania. Lecz chłopcy nie dostali jeszcze umowy na nagrania.

1981

W marcu z zespołu odchodzi Teddy Toy Doll i na jego miejsce zostaje przyjęty Robert "Happy Bob" Kent, który grał też w pierwszej kapeli Olgi - Showbiz Kids.

1982

Po jakimś czasie wychodzi pierwsze w historii Toy Dolls wydawnictwo - "Toy Dolls EP" (po prawej) i single: "Nellie the elephant" oraz "Everybody jitterbug".

1983

W marcu wychodzi pierwszy LP grupy - DIG THAT GROOVE BABY wydany przez Volume. Toy Dolls ma grać wtedy krajowe tournee u boku Angelic Upstarts, lecz Flip i Bob mieli dosyć i rezygnują z grania w Toy Dolls 2 dni przed rozpoczęciem trasy. Olga biegnie wtedy do Petera Doddsa (Peter Practices) u którego kilka zespołów gra próby i dołącza dwóch ludzi, by zagrali tą trasę jako Toy Dolls. Tymi ludźmi są: Nick Buck - perkusja oraz Freddie "Hotrock" Robertson - bas. Po zagraniu trasy muzycy powracają do swoich rodzimych zespołów. Happy Bob po odejściu z Toy Dolls pracował przy radiografie w szpitalu w Durham i pogrywał w różnych kapelach. Flip natomiast został robotnikiem fabrycznym w Sunderland i grał w kilku zespołach. Następnymi członkami Toy Dolls zostali basista Barry "Bonny Baz" Warne i perkusista Alan "dicka" Dixon. W tym składzie został nagrany singiel "Cheerio and Toodle Pip" dla Volume. We wrześniu odchodzi Dicka i na jego miejsce przychodzi Malcolm "Dicky" Dick. W tym składzie Toy Dolls grają kilka tras odwiedzają między innymi Holandię , Niemcy i płn Amerykę oraz nagrywają dla Volume dwa single "Alfie from the Bronx" i "We're mad".

1984

Chłopcy nagrywają singiel z remixem "Nellie the elephant". Sprzedaje się tego 535000 kopii i zespół dochodzi do 4 miejsca na angielskiej liście przebojów singlowych. Wychodzi pierwsza kaseta VHS pt. "We're mad" z "pozowanymi" teledyskami do kawałków z pierwszego albumu. We wrześniu z zespołu odchodzi Dicky (obecnie perkusista Blackmore's Night) i Bonny Baz. Bonny zakłada swój własny zespół Small Town Heroes.

1985

Olga dołącza do zespołu pierwszego wokalistę Petera Zulu jako basistę i Paula "Happy Paul" Smitha na perkusji. Jednak dochodzą do wniosku, że Pete nie umie grać na basie, więc przesiada się na gitarę rytmiczną (gra chwyty E, G, i Am), a na basie gra starszy brat Olgi - Ernie. Toy Dolls grają w czwórkę ! W tym składzie zostaje nagrany singiel "She goes to Finos" i album A FAR OUT DISC oraz zagrana trasa po Europie i Wielkiej Brytanii. Po trzech miesiącach ten skład się rozpada. Przez pół roku Olga odpoczywa, lecz zaczyna ponownie przesłuchania w celu zdobycia nowego składu. Jednak nie udaje mu się znaleźć nikogo odpowiedniego, więc przyłącza starych członków zespołu Teddyego Toy Dolla (perkusja) i Deana Jamesa (bas).

1986

W tym nowym składzie zespół nagrywa single "James Bond lives down our street", "Geordies gone to jail" i album IDLE GOSSIP. Zaczyna się trasa i problemy z Teddym. W Austrii Teddy opuścił zespó,ł by po dwóch koncertach na których zastępował go Kevin "Canny Kev" Scott wrócić znowu, by 7 grudnia opuścić zespół definitywnie.

1987

Nie ma czasu do stracenia, więc nowym perkusistą zostaje Martin Yule i wraz z nim zostaje nagrana płyta BARE FACED CHEEK dla nowego wydawcy Neat records. W tym roku wychodzi również drugi VHS "Idle Gossip" z teledyskami do tego właśnie albumu.

1988

W lipcu od zespołu odchodzi Dean James, który zaczyna pogrywać w zespole Evil Mothers. Nowym basistą zostaje John "K'cee" Casey.

1989

W tym składzie zostaje nagrany album z nowymi aranżacjami starych przebojów czyli TEN YEARS OF TOYS. Album wychodzi dla Neat records. W tym roku zostaje nagrany też premierowy album WAKEY WAKEY, lecz już dla Receiver records. Rozpoczyna się nowa trasa (na skandynawskich koncertach K'Cee jest zastępowany przez Richarda "Dicky" Hammonda).

1990

Wychodzi singiel "Turtles crazy", skladanka HIGH SPIRITS, album koncertowy z trasy Wakey Wakey 22 TUNES LIVE FROM TOKYO oraz nowy album FAT BOB'S FEET!.

1992

W marcu tego roku zostaje wydana składanka z serii the best of... czyli THE COLLECTION.

1993

W styczniu wychodzi album ABSURD-DITTIES, a w marcu rozpoczyna się światowe tournee.

1995

W styczniu wychodzi singiel "Lazy sunday afternoon", a po kilku miesiącach zostaje wydany album ORCASTRATED. W marcu Toy Dolls pojawiaja się w Polsce na dwóch koncertach: 18.03 - Klub Stodoła w Warszawie (support: Dolface), 19.03 - Hala Korony w Krakowie.

1996

Zostaje wydany kolejny album the best czyli THE HISTORY 1979-1996.

1997

K'Cee odchodzi z zespołu, a zastępuje go Garry Funn. W tym składzie zostaje nagrany album ONE MORE MEGA BYTE i rozpoczyna się światowe tournee zwane Mega Tour.

1998

On Stage in Stuttgart - okladka płyty Toy Dolls

Wychodzi płyta THE HISTORY PART II będąca kolejną niepotrzebna składanką.

1999

Wychodzi kolejna składanka WONDERFUL WORLD OF THE TOY DOLLS i album koncertowy z trasy Mega tour czyli ON STAGE IN STUTTGART.

2000

W końcu wychodzi nowy album wydany na 21-lecie istnienia zespołu czyli ANNIVERSARY ANTHEMS miała odbyć się też światowa trasa, lecz z powodu problemów Olgi musiała zostać odłożona na kiedy indziej.

2001

Olga zostaje basista Dickies na okres europejskiej trasy tego znakomitego zespołu. Zostają też wydane składanki VERY HIGH SPIRITS (dostępna jest tylko w Japoni) oraz THE BEST OF.

We're mad/Idla Gossip - okladka dvd Toy Dolls2002

W lutym zostaje wydana składanka WE'RE MAD (THE ANTHOLOGY) i COVERED IN TOY DOLLS. W marcu zostaje wydana pierwsza płyta DVD Toy Dolls czyli WE'RE MAD/IDLE GOSSIP. Olga zaczyna też tworzyć materiał na nową płytę, której będzie można oczekiwać w 2003 roku.

2003

Olga wspomaga na basie kolejną legendę angielskiego punk rocka, a mianowicie odrestaurowanych ADICTS. Garry już nie jest basistą Toy Dolls i nie wiadomo jeszcze kto nim będzie. Poza tym zespół zmienia wytwórnię płytową na ... nie wiadomo jeszcze jaką. Dopiero po jej zmianie można spodziewać się nowej płyty. Możliwe jest że Toy Dolls zrobi to w przyszłym roku i wyruszy w końcu w trasę , ale to nic pewnego ...
Nowym basistą zostaje REB. Na perkusji rządzi Dave The Nut.

Our last album? - okladka płyty Toy Dolls2004

Pojawia się nareszcie długo wyczekiwana płyta "nieskładankowa" :) OUR LAST ALBUM?. Skład zespołu zmienił się. Ze starej ekipy został się Olga i Dave. Dołącza do nich na basie Tommy Goober. W październiku wydawnictwo Ardra Press wypuszcza biografie Toy Dollsów! Książka nosi tytuł Toy Dolls: From Fulwell to Fukuoka a jej autorem jest Ronan Fitzsimons.
Toy Dolls zaczynają trasę koncertową po całym świecie pod nazwą "Our Last Tour?".

Our last DVD? - okladka dvd Toy Dolls2005-2009

W 2005 Toy Dolls wydają DVD koncertowe OUR LAST DVD?. Płyta nie zawodzi :)
Odbywa się dalsze koncertowanie. Toy Dolls podróżują "naokoło świata" omijając prawdopodobnie tylko Polskę. W 2006 roku na perkusji zasiada The Amazing Mr. Duncan. W tym też roku pojawia się płyta TREASURED TRACKS z nowymi wersjami starych numerów.

2010

Toy Dolls ruszają w trasę koncertową z okazji 30-lecia "The 30th Anniversary Shows". Trasa trwa od kwietnia do września i obejmuje niemal same festiwale. Olga zapowiada prace nad nowym albumem. Rusza też campania na rzecz uhonorowania Olgi sygnaturą Fendera Telecastera.

2011

W marcu Secret Records wypuszcza kolejną debestkę ANOTHER BLEEDIN’ BEST OF!, która zawiera kawałki z kilku ostatnich płyt Dollsów. Toy Dolls grają tylko kilka koncertów, bo ten rok przeznaczają na wzmożone prace nad nowym albumem. Zaskakuje też brak od 5 lat jakichkolwiek zmian w składzie! czyżby Olga znalazł W KOŃCU ludzi, którzy tak jak on się nie starzeją? ;) (skład: Olga - wokal, gitara, Tom Goober - bas, Mr. Dunkan - perka).
W listopadzie na oficjalnym facebooku TD pojawia się informacja o wyczekiwanym koncercie w Polsce (według informacji Toy Dolls planują 2 koncerty: 21 i 22 kwietnia 2012).

2012

The album after the last one - okładka płyty Toy Dolls

W styczniu rusza oficjalny profil TD na facebooku prowadzony przez samego Michaela Algara. Tam też Olga ogłasza, że z powodu wycofania się polskiego promotora, kwietniowe koncerty w Polsce nie odbędą się.
W marcu wychodzi nowy album The Toy Dolls pt. THE ALBUM AFTER THE LAST ONE. Toy Dolsi wracają do korzeni, płyta można powiedzieć klasyczna, ale na pewno nie nudna. Uwagę zwraca też brak choćby jednego coveru (co do tej pory było raczej normą na albumach TD).
Od maja rusza też cała trasa koncertowa "The tour after the last one", która obejmuje praktycznie same festiwale. Przez cały rok Olga działa prężnie na facebooku, informuje swoich fanów na bieżąco co robi zespół, a także wstawia niebanalne szczegóły ze swojego rozkładu dnia.
1 grudnia Randale Records wydaje winyl "The album after the last one", dostępny jedynie na terenie Niemiec.
19 grudnia ukazuje się album Christopha Sauniera Classic Toy Dolls. Classic Toy Dolls -  - okladka płyty Christophera SaunieraNa płycie znajdziecie zbiór utworów Toysów, w klasycznym, orkiestrowo-operowym wykonaniu. Płyta raczej jako ciekawostka niż kategoria "must have".
Przed samym nowym rokiem na oficjalnej www Toy Dollsów pojawia się informacja o potwierdzonym koncercie w Polsce!

2013

Skład TD niezmienny od kilku lat (Olga (Michael Algar), Tommy Goober (Thomas Blyth) i The Amazing Mr Duncan (Duncan Redmonds)) kontynuuje trasę koncertową po całej Europie...
16 marca Toy Dollsi, po 18 latach, dają świetny koncert w Klubie Ucho w Gdyni. (relacja) Bilety wyprzedano! Po koncercie Olga stwierdza: "Było świetnie! Nie spodziewałem się, że tutaj tyle ludzi nadal o nas pamięta!".
23 i 26 kwietnia w Royal Opera House wystawiany jest balet w którym wykorzystano toydollsową wersję Toccaty, a Olga, ku swojemu niedowierzaniu, odnajduje swoje nazwisko (wpisany jako jeden z aranżerów sztuki), w programie The Royal Ballet. (komentarz Olgi: "szaleni czy co?!")
Również w kwietniu pojawiają się winylowe wydania "Our Last Album?" i "Classic Toy Dolls" (znowu tylko w Niemczech, ale dostepne również przez internet).
Podczas trasy koncertowej w maju niespodziewanie Tommy Goober trafia do niemieckiego szpitala z powodu kontuzji kolana. Przechodzi operację, przez co na kolejnych dwóch koncertach (Francja, Niemcy) musi grać na siedząco.
We wrześniu Olga rusza z nagrywaniem albumu akustycznego. Robi to w przerwach pomiędzy poszczególnymi koncertami.

19 października po raz drugi w tym roku Toy Dolls odwiedzają Polskę! Tym razem kierują się na południe, do Krakowa. Tak jak w Gdyni, klub wypełniony jest po brzegi. Koncert rozpoczyna się standardowo pokrzywionym walcem, ale podczas występu kawałki nie są dokładnie takie same jak na pierwszym koncercie. Na pewno zaskoczeniem był bisowy "Dig That Groove Baby", publiczność wtórowała Oldze, atmosfery nie da się opisać :). Chłopaki dały z siebie wszystko, a podskokom nie było końca, Zaraz po koncercie pod sceną można było spotkać prawdziwych toydollsowych fanów, powymieniać się wrażeniami, pocieszyć razem (bo chyba nie było osoby która nie byłaby uśmiechnięta od ucha do ucha). Kilka dni po koncercie Olga pisze na swoim facebooku: "POLAND, KRAKOW, dziękuję!!!!! (...) Czapki z głów dla Tommiego Goobera, mimo ciągłego bólu po operacji kolana i regularnej fizjoterapii, tej nocy powrócił do formy! Jestem pewien, że dzisiaj będzie cierpiał."

2014

Prawie jak koncert w Gdyni, po latach, nieuczekiwanie, wyrasta trasa po USA. Bilety na koncert w Hollywood zostają wyprzedane w ciągu 5 godzin! W czerwcu fani zostają poinformowani przez oficjalną stronę TTD, że Olga cierpi z powodu wyczerpania psychicznego, ataków paniki, a także ma jakiś problem z gardłem (co wpływa negatywnie na jego stan psychiczny - błędne koło). Badania szpitalne na szczęście nie wykazują żadnych zmian chorobowych, wszystko jest w porządku. W lipcu oficjalna biografia Toy Dolls "From Fuwell to Fukuoka" zostaje wydana w formie e-booka. 17 października Toy Dollsi goszczą znowu w Polsce, we Wrocławiu. Dzień później dają świetny koncert w Warszawie. W kulisach warszawskiego koncertu Tommy Goober obchodzi swoją dziesiątą rocznicę z Toy Dollsami, niezły wyczyn! W październiku w angielskiej TV kawałek numeru "Nellie The Elephant" zostaje użyty w reklamie Tesco. W listopadzie fani mogą spróbować oryginalnego piwa The Toy Dolls "The beer after the last one". Wydanie w trójpaku z tekturowym pudełkiem i fotką z autografami lub w wydaniu dwunastobutelkowym (Browarnik Mike Bayliss, fan zespołu, tak tłumaczył pojawienie się dwóch wersji: 'They will be available in a 3 bottle gift pack and a box of 12 depending on how many Toy Dolls albums people are planning to listen to per evening.'). Sam Olga tak skomentował fakt wydania toydollsowego piwa: 'We're really proud of this new venture. We felt this was a logical step into an exciting new area. We've worked closely with the brewer at every stage, and we're very pleased with the taste of all the beers.'  

Olgacoustic2015 

Zespół świętuje podczas trasy 35. rocznicę istnienia. 25 maja Olga wypuszcza na światło dzienne swój solowy projekt - akustyczny album OLGACOUSTIC (jako ciekawostka: okładka albumu malowana przez polską fankę - Alko ;D). Wraz z pojawieniem się płyty wychodzą również 2 teledyski promocyjne do kawałków: Idle Gossip i Dig That Groove Baby (który to jest kręcony w słynnej już wannie Olgi), a także kolejne toydollsowe piwo. W sierpniu można powiedzieć już - jak co roku, Toy Dollsi odwiedzają Polskę. Tym razem można ich było obejrzeć w plenerze, na Czad Festiwalu w Straszęcinie. Do grudnia chłopaki podróżują po Europie i dają niezapomniane koncerty. 

2016

Na oficjalnej stronie wraz z życzeniami noworocznymi pojawia się numer Arigato z tekstem w języku japońskim (wydany jedynie na japońskiej wersji albumu "The album after the last one"). W czerwcu The Amazing Mr Duncan obchodzi 10. rocznicę grania w The Toy Dolls podczas koncertu w Holandii. 

2017

Olga zaczyna prace nad kolejnym albumem studyjnym. Zespół bardzo dużo koncertuje, praktycznie cały rok poświęcają na występy na żywo. W Polsce pojawiają się na festiwalu "3 Majówka" we Wrocławiu. Fani byli oburzeni, ponieważ organizator przedłużył koncert Kazika kosztem seta Toy Dollsów (podczas burzy w necie organizatorzy zaprzeczali i tłumaczyli się, że to na prośbę zespołu koncert został opóźniony, jednak Olga zdementował wszystko – zespół, JAK ZAWSZE FULPROFESKA, był gotowy do wyjścia o czasie, po opóźnieniu kazano im okroić seta tak, żeby zmieścić się w pozostałym czasie, ŻENADA!) . Mimo kiepskiego początku gig nie zawiódł, atmosfera była mega pozytywna, ludzie bawili się szampańsko :D (w pewnym momencie porwało nawet ochroniarzy, który wykonali krótki taniec synchroniczny w rytm  "Glenda and the test tube baby". Szacun! :). W sierpniu umiera menadżer grupy (związany z zespołem od ponad 30 lat) Dave Chumbley. 

2018

W kwietniu Captain Oi! wydaje miły boxik z pięcioma CD Dollsów na pokładzie. Pod koniec kwietnia chłopaki ruszają w trasę koncertową (która będzie ciągnęła się juz do końca roku!). W sierpniu chłopaki bujają się po Ameryce Południowej, grają koncerty w Brazylii, Argentynie, Urugwaju i Chille. W czerwcu na światło dzienne wychodzi teledysk "The Tallywags - Charge of the Light Brigade". W skład grupy, oprócz Olgi, wchodzą: Paul Cook (Sex Pistols/The Professionals), Tom Spencer (The Professionals), Chris McCormack (The Professionals/3 Colours Red) i Danny McCormack (The Wildhearts), a numer to hymn sportowy specjalnie na Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej. Przez cały rok, w przerwach pomiędzy kolejnymi kocertami, Olga tworzy nowy album.

2019

W styczniu na stronie Toy Dollsów zostaje opublikowany tytuł nowej płyty, a także info, że cały skład wchodzi do studia. W piątek trzynastego (września) zostaje w końcu wydany album EPISODE XIII, trochę wcześniej fani uraczeni zostają też nowym teledyskiem do numeru "Richard Clayderman's A Creep". Od października zespół rusza w trasę klubową " The Toy Dolls 40th Anniversary club shows". Olga angażuje się w projekt "Monkey Mind". W październiku fani mogą go zobaczyć w wideoklipie "Small man syndrome". Tommy, w tzw. międzyczasie, gra ze swoim bandem "Goober Patrol", Mr Dunkan również koncertuje z "Guns n' Wankers" i "Snuff". W drugiej połowie roku Dollsi angażują się w koncertowanie pod szyldem "40th Anniversary shows". Grają  po całej Europie, aż do końca roku.

2020

Od początku roku rozpoczyna się, a właściwie jest kontynuowana trasa "40th Anniversary shows 2020".  31 stycznia Polacy świętują, ponieważ The Toy Dolls dają koncert w Starym Klasztorze we Wrocławiu. Dzień później znów feta i koncert w Klubie Proxima w Warszawie. Bilety na obydwa koncerty zostają wyprzedane dużo wcześniej. W Wawie jest mega ścisk (może trzeba zacząć mysleć o większych klubach? :). Po wszystkim Olga pisze na FB: "Wroclaw & Warsaw Dziękuję Ci! That was an amazing coupla shows! Totally mad! Poland Rocks!". Rzeczywście, w Warszawie, byłam i widziałam, było totalne szaleństwo i mega ześwirowana atmosfera, takie 100% toydollsowania :D W marcu z powodu pandemii COVID-19 na świecie odwołane są WSZYSTKIE wydarzenia masowe, w tym wszystkie koncerty Toy Dollsów aż do (?)... W czasie izolacji Olga nie zapomina o swoich fanach, jest z nimi w stałym kontakcie na Facebooku, nagrywa filmiki ze swojego domowego studia. Chłopaki wypuszczają też drugi teledysk z Episode XIII - "Benny The Boxer". 

2021

Niestety, ale covid "zadomowił się" na świecie na dobre. Cały rok przelatuje bez ANI JEDNEGO koncertu. Odwołując kolejne na oficjalnej stronie moglismy przeczytać oświadczenie "Wiemy,  że to wszysto to koszmar i jest bardzo rozczarowujące. Nie była to łatwa decyzja, uwierzcie nam! CHCEMY DAWAĆ KONCERTY! Stay safe. The Toy Dolls Team".

Olga zostaje w swoim domowym studiu i zajmuje sie pracą nad kolejnym albumem, nagrywa również kurs gry na gitarze. W lutym fani mogą zobaczyć lidera TTD w coverze Buzzcocks 'Ever Fallen In Love'  w którym również udział biorą: Jonny "2 Bags" Wickersham (Social Distortion), Doug Carrion (Field Day, Dag Nasty, Descendents), Darrin Pfeiffer (Punk Rock Karaoke / Goldfinger), Mikey Hawdon (Fairmounts). W kwietniu Olga nagrywa szaloną melodię przewodnią do nowego filmu Jamesa Balsamo "ALIEN DANGER! WITH RAVEN VAN SLENDER!"

W drugiej połowie roku światło dzienne ujrzała książka z zapisem nutowym kawałków The Toy Dolls. "Songbook" sprzedała się bardzo szybko.  W sierpniu Captain Oi! wypuszcza też drugą część setboxa z pięcioma albumami Toy Dollsów. Pod koniec roku Olga udzielił wywiadu do dokumentu "North East Punk".. 

2022

 25 marca swiatło dzienne ujrzała druga płyta Christophera Sauniera z aranżacjami numerów TTD, tym razem w jazzowym klimacie, "Toy Dolls Jazzed Up". W maju, po ponad dwuletniej przerwie spowodowanej covidowym paraliżem świata, chłopaki wracają na scenę!